Mikből épül fel szervezetünk?
Sokszor gondolkodtam azon, mikor tanulom az anatómiát, hogy mitől ilyen strapabíró és időjárásnak ellenálló a szervezetünk? Szilárd, kemény vázzal, de mégis rugalmas, nyújtásra és erőkifejtésre is alkalmas kötőszöveti elemekkel. A csontjainkról mindenki kapásból tudja, hogy ásványi anyagokat tartalmaznak, de valójában ezen anyagok mindenhol jelen vannak a szervezetünkben.
Testünket behálózza elektromos kábelekként az idegrendszer, amely zavartalan működéséhez szintén pozitív és negatív töltésű ionokra van szükségünk. Többnyire bele sem szoktunk gondolni, micsoda gépezet az ember, mert nem minden nap álmélkodunk azon, óránként hány millió parancs és végrehajtás zajlik a testünkben.
Pedig minden egyes mozdulatunk több ezer apró feladat-végrehajtás összehangolt eredménye, minden egyes másodpercben.
A szervrendszereink működéséhez pedig a megfelelő ionokat és építőkockákat a táplálkozásunkkal biztosíthatjuk. Többségükből csak napi pár gramm szükséges, van, amiből még ennél kisebb mennyiség kering bennünk, mégis nélkülözhetetlenek 1-1 feladat végrehajtásához:
enzimtermelés, hormonszabályozás, mirigyek műkődése, sejtépítés, ingerületátvitel, vérképzés, emésztés, kiválasztás, szaporodás, stb.
Ha körbenézünk a nagyvilágban, találkozhatunk bitang erős épületekkel, gigantikus szobrokkal, amik érthetetlen módon képesen talpon maradni, pedig több száz méter magasak és több ezer tonna súlyú monstrumok.
Miért?
Mert minőségi alapanyagokból, fémekből és kőzetekből épültek, amik azért iszonyatosan drágák, mert nagy teherbírásúak, ellenállóak és megbízhatóak.
A helyzet az, hogy Te magad is ilyen anyagokból vagy!
Van, amikből több deka is szükséges a kész remekműhöz, és van, amiből csak pár gramm kell. Szervezetünk 50-70%-a (nemtől és kortól függően) víz.
A fennmaradó 30-50% tudod mi? Nézd csak: